Introduction

Gminny Dzień Chorego – 11.02.2023 r.

Gminny Dzień Chorego – 11.02.2023 r.

Obchody Gminnego Dnia Chorego rozpoczęły się o godz. 11 od uroczystej Mszy Św. w Kościele MBKRŚw. w Niedźwiedziu, w czasie której nastąpił obrzęd namaszczenia chorych oraz poświecenia i rozdania chlebków.

Po błogosławieństwie uczestnicy udali się na drugą część wydarzenia do Biesiady Gorczańskiej, gdzie Pan Rafał Rusnak – Wójt Gminy Niedźwiedź oraz Pan Janusz Potaczek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego złożyli okolicznościowe życzenia.

Kolejnym punktem programu był poczęstunek przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu, a następnie część artystyczna – bajka „Pinokio” w wykonaniu grupy teatralnej „WIZJA” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej prowadzonej przez Panią Monikę Antosz-Grodzicką. Nie zabrakło również waty cukrowej i atrakcji dla dzieci.

Sprawna organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc i zaangażowanie współorganizatora uroczystości, tj. Pani Karoliny Zapały – Prezes Stowarzyszenia Kierunek „Przyszłość” wraz z liczną grupą wolontariuszy.

Państwu Stanisławie i Marianowi Cieniawskim oraz Pani Monice Cieniawskiej-Napora serdecznie dziękujemy za udostępnienie lokalu „Biesiada Gorczańska”.