Introduction

Profilaktyka raka piersi – „Ja już, a Ty?”

Profilaktyka raka piersi – „Ja już, a Ty?”

 Październik to miesiąc PROFILAKTYKI RAKA PIERSI, który jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem wśród kobiet zarówno w Polsce, jak i na świecie. Rokowanie i wyniki leczenia zależą od stopnia jego zaawansowania, dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie włączając się w działania na rzecz walki z rakiem piesi rozpoczyna drugą edycję kampanii „Ja już, a Ty?” (#JAJUZATY?), która ma na celu zmotywowanie kobiet do regularnego badania piersi. W tym roku do współpracy zaproszeni zostali specjaliści z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, którzy podczas rozmów/ podcastów odpowiadali na najczęściej zadawane przez kobiety pytania dotyczące raka piersi. W nagraniach udział wzięli MPWIS - lek. wet. Jarosław Foremny, który rozpoczął cykl nagrań wprowadzając w założenia kampanii oraz specjaliści chirurgii ogólnej i onkologicznej: prof. dr hab. med. Wojciech M. Wysocki, dr Tomasz Wojewoda, dr Marta Kołodziej-Rzepa a także p. Marcin Pochroń- Kierownik Zespołu ds. pakietu onkologicznego i p. Mariola Łuszczek - st. tech. pracowni mammograficznej.

Podcasty będą systematycznie publikowane w mediach społecznościowych WSSE w Krakowie i udostępniane przez PSSE w Limanowej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w podjęte działania poprzez rozpowszechnienie informacji w Państwa jednostkach celem dotarcia do jak największej liczby odbiorców.